Wyżywienie dla przedszkoli i szkół Warszawa
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Wyżywienie dla przedszkoli i szkół w Warszawie

Dbałość o zdrowie naszych najmłodszych to sprawa priorytetowa nie tylko dla rodziców. Obecnie również szkoły i przedszkola mają obowiązek dbać, na przykład o zdrowe odżywianie swoich podopiecznych. Jak wiadomo, warzywa i owoce nie są ulubionymi przysmakami dzieci, które raczej wybrałyby słodycze, pizzę lub frytki. Dlatego też zdrowe karmienie najmłodszych często nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza gdy dzieci już przyzwyczaiły się do niezdrowych potraw.
W związku z tym bardzo ważna jest ścisła współpraca w tym zakresie przedszkola czy szkoły z rodzicami.
W niektórych szkołach i przedszkolach działają stołówki i kuchnie, gdzie przygotowywane są posiłki dla dzieci. Jednak w większości placówek nie ma takiej możliwości, dlatego też w tym celu zatrudniają one firmę zewnętrzną. Tak też dzieje się w Warszawie. Namiary na takie firmy kateringowe znajdziemy na stronach internetowych, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „Wyżywienie dla przedszkoli i szkół Warszawa”. Ofert jest wiele i są one warte uwagi. Podkreślić trzeba, że oferowane posiłki gotowane są ze składników świeżych i wyselekcjonowanych, wolnych od konserwantów. Jadłospis przygotowują i opracowują dietetycy czuwając nad tym, aby dania nie były zbyt kaloryczne. Często po obiedzie podawany jest deser w postaci owocu, a jak wiadomo, każdy posiłek spożywany w grupie smakuje lepiej, jest więc szansa, że dzieciaki te owoce po prostu nauczą się jeść.
Dodać należy także, że w ofertach firm kateringowych są posiłki dla dzieci będących na różnych dietach, co jest sprawą bardzo istotną w dobie powszechnych obecnie alergii pokarmowych.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top