Włochy to nie tylko pizza i wino
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Językowy zawrót głowy

Włochy to nie tylko pizza i wino. To przede wszystkim styl życia- kultura, tradycja, obyczaje. A to wszystko scala ze sobą jedna rzecz – narodowy język. Włoski staje się coraz popularniejszym wyborem słuchaczy szkół językowych. Jest wdzięczny, elegancki, brzmi miękko i radośnie. Wielu zachwala także stosunkowo łatwe zasady gramatyki.

Pochodzenie godne chwały

Włoski pochodzi od jednego z najstarszych i najbardziej znaczących języków świata – łaciny. A ta ma swe zasługi zarówno dla rozwoju cywilizacji, jak i tworzenia nowych grup językowych – języków romańskich. Łacina uznawana za szalenie trudną – jest bezsprzecznie królową nauk, a jej znajomością nie może poszczycić się każdy człowiek. Inaczej jest z włoskim.

Język radości

Już najmłodsi słuchacze twierdzą, że włoskiego uczy się szybko, łatwo i przyjemnie. A sam proces nauki jest bardzo rozluźniający. Włoska intonacja jest bardzo melodyjna i pełna życia – tak jak i mieszkańcy pięknej Italii! Oferty kursów są różnorodne – od kursów dla dzieci po konwersacje z native speakerem. Taki model oferuje także Szkoła Języków Obcych „Let`s speak” na krakowskim Ruczaju, która to jest naszym serdecznym sąsiadem 🙂

Poznajmy się

Poznawać Włochy warto – bo ich piękno jest niezaprzeczalne. Można to uczynić zarówno poprzez kosztowanie potraw – między innymi prawdziwej włoskiej pizzy w Starym Piecu, jak i naukę języka w „Let`s speak”. Zapraszamy!

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

Co jeść?

Pasta z makreli

top