Suplement omega 3 6 9
1 vote, 4.00 avg. rating (77% score)

Suplementy omega-3 (2)O dobroczynnym wpływie kwasów omega-3, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety niektórzy nie jadają owoców morza oraz nie lubią ryb morskich, czyli głównych źródeł tego kwasu. Takie osoby powinny uzupełnić niedobory poprzez stosowanie suplementów diety.
Po suplementy diety powinny sięgnąć osoby zagrożone chorobami krążenia, miażdżycą, reumatyzmem oraz wszyscy, którzy chcą poprawić swoja odporność i wzmocnić organizm. O suplementacji powinny pomyśleć również kobiety ciężarne.
Wybór suplementów jest ogromy, a poszczególne różnią się między sobą. Przede wszystkim różnią się formą preparatu, która może być płynna lub w kapsułkach. Różnią się dawkowaniem. Tran w tabletkach przyjmuje się w ilości 2 do 4 kapsułek na dobę, zaś tran w płynie w ilości 1 do 2 łyżeczek dziennie. Zażywając suplement warto czytać ulotki i pamiętać, że dzienna dawka kwasów omega-3 nie powinna przekraczać 1 grama. Jeżeli przyjmiemy go za dużo, wówczas musimy liczyć się z konsekwencjami w postaci nudności lub krwawień dziąseł lub z nosa.
Suplementy omega-3, będące sprawdzonym źródłem tranu, można kupić w aptece bez recepty. W czasie zakupu warto zwrócić uwagę na informacje dotyczące dawkowania oraz przeznaczenia danego preparatu. Inne, bowiem będą suplementy dla dzieci, dla osób dorosłych, a inne dla ciężarnych. Preparaty takie powinny zawsze posiadać certyfikat czystości, gwarantujący bezpieczne stosowanie.

Zobacz także nasze inne wpisy tematyczne:

Author:

Related Post

top